Skip to content

Oto jak Manifest Fani mają sezon 4 poza serialem

8 de listopad de 2022
l intro 1667889764

Michaela Stone wygląda na zmartwioną

Paranormalny serial „Manifest” pozostawił wielu fanów rozczarowanych, gdy został odwołany przez NBC po trzech sezonach. Spektakl, który śledził ocalałych z samolotu, który zniknął na pięć lat, bez wiedzy pasażerów, był pomysłem twórcy Jeffa Rake’a, który wcześniej stworzył dramat „Tajemnice Laury”, jednocześnie pisząc dla takich programów jak „Bones” i „Ludzie jutra”.

Anulowanie programu przez NBC nie oznaczało jednak końca serialu. W rzadkim i zaskakującym zwrocie serwis streamingowy Netflix ogłosił, że odbierają program po anulowaniu NBC. Nie był to pierwszy raz, gdy Netflix wkroczył, aby uratować program, ponieważ „Manifest” dołączył do szeregów „Cobra Kai”, „Lucifer” i „Girls5eva” jako serial uratowany przez streamera.

W niedawnym wywiadzie Rake mówił o procesie przygotowania czwartego sezonu „Manifestu” io tym, jak fani byli kluczową częścią tego procesu. Oto, co miał do powiedzenia.

Nieprzerwany sukces serialu na Netflixie odegrał ogromną rolę w jego odnowieniu

Twórca serialu, Jeff Rake, rozmawiał z EW o krokach, jakie podjął, aby przywrócić „Manifest” na antenę po odwołaniu NBC. Zauważył, że tekst wydawał się być na ścianie podczas trzeciego sezonu serialu, kiedy oglądalność spadła, a NBC emitowało dwa odcinki każdego tygodnia. Odwołanie nie było więc niespodzianką, ale było smutne. Ale kilka dni później Melissa Roxburgh, która gra Michaelę Stone, skontaktowała się z Rake po obejrzeniu zwiastuna serialu na Netflix.

Początkowy sukces serialu w serwisie Netflix, gdzie znalazł się w pierwszej dziesiątce, dał Rake’owi nadzieję na uratowanie serialu. Poświęcił swoją energię na tweetowanie o serialu, zmobilizowanie fanów, a następnie, gdy program był nadal popularny na Netflix miesiąc po jego premierze, Rake skontaktował się z Warner Bros., producentami serialu, prosząc ich o rozmowę z Netflix.

Rake dodał, że liczba odcinków również okazała się wyzwaniem, ponieważ oryginalna seria Netflix zwykle trwała od ośmiu do dziesięciu odcinków. Dla porównania „Manifest” zadebiutował z 42 odcinkami, co oznaczało, że Netflix potrzebowałby więcej czasu, aby ocenić, czy widzowie byli dotychczas zainteresowani całym serialem, czy tylko kilkoma pierwszymi odcinkami.

Jednak ciągły sukces trzech sezonów na Netflix ostatecznie pokazał im, że fani byli pasjonatami serialu, co doprowadziło do odnowienia czwartego i ostatniego sezonu, składającego się z 20 odcinków i podzielonego na dwie części.

Czy ten post był pomocny?