Skip to content

Midterms 2022: Ron DeSantis wygrywa reelekcję na gubernatora Florydy — aktualizacja

9 de listopad de 2022
Midterms 2022 4

AKTUALIZACJA, 17:15 CET: Ron DeSantis miał wygrać reelekcję jako gubernator Florydy.

DeSantis pokonał republikanina Charliego Crista (D-FL), byłego gubernatora stanu, który przeszedł z republikańskiego na niezależnego na demokratę.

Networks przewidział również, że senator Marco Rubio (R-FL) wygra reelekcję nad reprezentantem Val Demings (D-FL), który początkowo był uważany za kluczowego kandydata do zmiany miejsca w tym roku.

Ale Floryda w ostatnich latach skłaniała się ku republikanom, a DeSantis jest uważany za prawdopodobnie wiodącą perspektywę, by zmierzyć się z Donaldem Trumpem o nominację republikańską na prezydenta w 2024 roku.

Chociaż DeSantis wygłosił słabą debatę przeciwko Cristowi, pozostał popularnym, choć wciąż polaryzującym gubernatorem, ponieważ przyjął zuchwałą taktykę Trumpa, taką jak ataki na media i tak zwaną liberalną elitę. Opowiadał się za próbą pozbawiania The Walt Disney Co. specjalnego statusu dystryktu w działalności parku rozrywki na Florydzie po tym, jak firma sprzeciwiła się ustawodawstwu stanowemu, które stało się znane jako ustawa „nie mów gejów”.

POPRZEDNIO: Sondaże zostały zamknięte w Pensylwanii, Teksasie, Maryland, Massachusetts i 15 innych stanach.

Najbardziej znany wyścig w tych stanach ma miejsce w Pensylwanii, gdzie republikanin Mehmet Oz stara się o miejsce w Senacie przeciwko demokracie Johnowi Fettermanowi.

POPRZEDNIO: Sondaże zostały zamknięte w Północnej Karolinie, Ohio i Zachodniej Wirginii.

Reprezentant Tim Ryan (D-OH) stara się odwrócić miejsce przeciwko Republikaninowi JD Vance i być może przeciwstawić się państwu z trendami GOP. Wyścig pozostał zbyt wcześnie, aby zadzwonić, ale sieci szybko przewidziały, że republikański gubernator Mike DeWine wygra reelekcję.

W Północnej Karolinie, reprezentant Ted Budd (Republikanin z Północnej Karoliny) zmierzył się z demokratką Cheri Beasley w wyścigu, który nie przyciągnął tak dużej uwagi krajowych mediów, ale sondaże wykazały, że był blisko.

POPRZEDNIO: Sondaże zostały zamknięte na Florydzie, w Georgii, New Hampshire, Południowej Karolinie, Vermont i Wirginii, co powinno wyzwolić falę wstępnych wyników i być może wskazówkę co do perspektyw Republikanów i Demokratów.

Najbliższy wyścig obserwacyjny wśród stanów odbywa się między senatorem Raphaelem Warnockiem (D-GA) i Republikaninem Herschelem Walkerem w Gruzji, chociaż istnieje możliwość, że wyścig zakończy się 6 grudnia, jeśli żaden kandydat nie uzyska większości. Demokratka Stacey Abrams jest w rewanżu z gubernatorem Brianem Kempem, republikaninem, który prowadził w sondażach.

Na Florydzie gubernator Ron DeSantis ma szansę wygrać reelekcję z rep. Charliem Cristem (D-FL), byłym gubernatorem stanu. Reprezentant Val Demings (D-FL) miał nadzieję usunąć senatora Marco Rubio (R-FL), chociaż sondaże wykazały, że Rubio jest na prowadzeniu.

POPRZEDNIO: Miesiące opinii, analiz i sondaży ustąpią dzisiejszej nocy rzeczywistym wynikom w połowie kadencji, gdy Republikanie dążą do odzyskania kontroli nad Izbą i Senatem, kandydaci Demokratów na gubernatorów starają się pokonać popieranych przez Donalda Trumpa negacjonistów wyborów, a Los Angeles decyduje o gorąco kontestowanym wyścigu burmistrza .

Inflacja i aborcja były prawie powiązane z kwestiami, które wyborcy wymienili jako najważniejsze dla ich głosowania, według wstępnych danych sondażowych dostarczonych do serwisów informacyjnych z Edison Research/NEP.

Sieci nadawcze i kablowe widzą, że jest to być może najważniejsza noc w roku, mając nadzieję na odzyskanie publiczności, która zrezygnowała po wyjściu Trumpa z Białego Domu.

Były prezydent i były Uczeń sławy gospodarza nie ma na karcie do głosowania, ale będzie obecny w relacji. W wywiadzie dla NewsNation, który ma się ukazać tego wieczoru, Trump został zapytany o wszystkich kandydatów, których poparł w tym cyklu. Powiedział z lekkim uśmieszkiem: „Cóż, myślę, że jeśli wygrają, powinienem otrzymać wszystkie zasługi, a jeśli przegrają, wcale nie powinienem być obwiniany”.

Skupienie się na 2024 już się rozpoczęło, a Trump, który podobno wkrótce ogłosi kolejną kandydaturę na prezydenta, powiedział NewsNation, że jego zdaniem gubernator Florydy Ron DeSantis „mógł być bardziej łaskawy” po tym, jak poparł go w jego stanowym wyścigu w 2018 roku. który prowadził w sondażach we własnej reelekcji, jest uważany za prawdopodobnie najsilniejszego pretendenta Trumpa do nominacji GOP, jeśli ostatecznie zdecyduje się kandydować. W zeszły weekend Trump nazwał nawet DeSantis „Ron DeSanctimonious”.

Sieci spędziły większość dnia na dostrojeniu się do wszelkich doniesień o kłopotach w sondażach, a także obawach dotyczących przemocy wyborczej. Obawy te wzrosły po ataku na Paula Pelosi, męża przewodniczącej domu Nancy Pelosi, w zeszłym miesiącu.

Demokraci, kierowani przez prezydenta Joe Bidena, również ostrzegają, że nie mniej niż demokracja jest zagrożona w wyścigach w połowie kadencji, ponieważ pewna liczba osób, które zaprzeczają wyborom w 2020 r. wybór.

Biorąc pod uwagę to, co wydarzyło się w ostatnim cyklu wyborczym, kiedy Trump wysuwał fałszywe twierdzenia, że ​​prezydent został mu skradziony, zostanie również zbadany sposób, w jaki sieci nazywają wyniki wyborów. Arnon Mishkin, który ponownie kieruje działem decyzyjnym Fox News, wyjaśnił proces zakotwiczenia Marthy MacCallum, jednocześnie oferując swoją najnowszą ocenę.

„Moje wnętrzności pochylają się w kierunku czerwieni” – powiedział Mishkin. „Z drugiej strony jest kilka znaków z ostatniej chwili, które nie są tak szybkie. Niektóre z tych liczb to trochę więcej siły Demokratów, niż sądziliśmy. A więc jestem gdzieś pomiędzy tym, że może to być bardzo dobra noc dla republikanów do zaskakującej nocy, przynajmniej pod pewnymi względami dla Demokratów.

Wszystkie 435 mandatów w Izbie i 35 mandatów w Senacie USA są w głosowaniu, przy czym Demokraci mają niewielką większość w pierwszym i jeden głos w drugim, a wiceprezydent Kamala Harris ma głosy decydujące o remisach.

Być może najpilniej obserwowany wyścig Senatu odbywa się w Pensylwanii, gdzie demokratyczny porucznik stanu John Fetterman walczy z republikańskim lekarzem celebrytą Mehmetem Ozem. Kampania Fettermana miała nadzieję na wsparcie ze strony Oprah Winfrey, która była w dużej mierze odpowiedzialna za przerwanie kariery Ozowi, podczas gdy Oz wykorzystał swoje wsparcie ze strony głównego nurtu republikanów i Trumpa. Według Center for Responsive Politics ich rasa jest zdecydowanie najdroższa ze wszystkich, z wydanymi prawie 374 milionami dolarów.

W Gruzji senator Raphael Warnock (D-GA) staje przed trudnym wyzwaniem ze strony innego kandydata celebryty, byłego zawodowego piłkarza Herschela Walkera. Ten wyścig został zdominowany przez nagłówki o Walkerze, który gorliwie sprzeciwiał się aborcji, rzekomo płacąc za dziewczynę, która usunęła jej ciążę. Zaprzecza temu roszczeniu. Wydaje się również, że historia nie pogrążyła jego kampanii, ponieważ sondaże nadal pokazują, że wyścig jest ciasny. Według CRP między kandydatami wydano około 271 milionów dolarów.

Warnock napisał dziś po południu na Twitterze: „Dajcie spokój, nie mogę pozwolić, by Herschel Walker reprezentował moją mamę”.

Dajcie spokój ludzie, nie mogę pozwolić, by Herschel Walker reprezentował moją mamę.

— Wielebny Raphael Warnock (@ReverendWarnock) 7 listopada 2022

Inne wyścigi senackie, które również przyciągnęły duże zainteresowanie – i pieniądze – od darczyńców z branży rozrywkowej, obejmują konkurs w Arizonie, gdzie senator Mark Kelly (D-AZ) zmierzy się z popieranymi przez Trumpa Blake Masters; Wisconsin, gdzie gubernator porucznik Mandela Barnes próbuje pozbyć się senatora Rona Johnsona (R-WI); i Ohio, gdzie reprezentant Tim Ryan (D-OH) walczy o wolne miejsce przeciwko pisarzowi JD Vance’owi.

W sumie darczyńcy z branży rozrywkowej przekazali 36,4 miliona dolarów kandydatom federalnym, przekraczając kwotę wyasygnowaną w połowie kadencji 2018, kiedy Demokraci, napędzani zapałem anty-Trumpa, starali się odzyskać Izbę, co zrobili.

W głosowaniu jest również 36 wyścigów gubernatorskich, w tym w Nowym Jorku, gdzie gubernator stanu, Kathy Hochul, demokratka, stara się o wybory na pierwszą kadencję przeciwko reprezentantowi Lee Zeldinowi (R-NY). Hochul, która awansowała na stanowisko gubernatora po zeszłorocznej rezygnacji Andrew Cuomo, wydawała się być na jasnej drodze do zwycięstwa, ale sondaże pokazują, że wyścig znacznie się zaostrzył tej jesieni, a Zeldin, podobnie jak wielu Republikanów, rzucał się na nią w sprawach takich jak przestępczość.

Oczekuje się, że była sekretarz prasowa Białego Domu Sarah Huckabee Sanders wygra swój wyścig na gubernatora Arkansas przeciwko demokracie Chrisowi Jonesowi. Sanders miała objąć stanowisko zajmowane niegdyś przez jej ojca, Mike’a Huckabee, a także byłaby pierwszą byłą sekretarz prasową, która objęła stanowisko w całym stanie, odkąd Pierre Salinger został mianowany senatorem USA z Kalifornii w 1964 roku.

Kalifornijski wyścig gubernatorski nie był wydarzeniem, a sondaże pokazują, że Gavin Newsom ma dużą przewagę nad Brianem Dahle.

Wyścig przyciągający największą uwagę to fakt, że burmistrz Los Angeles, jako reprezentantka Karen Bass (D-CA), mająca poparcie Bidena i byłego prezydenta Baracka Obamy, a także długą listę przywódców Demokratów, musi zmierzyć się z deweloper Rick Caruso, który podobno jest na dobrej drodze do przekroczenia 100 milionów dolarów wydatków na kampanie. Ich wyścig podzielił społeczność rozrywkową: Jeffrey Katzenberg pomagał sfinansować niezależną komisję wspierającą Bassa, a Ted Sarandos z Netflix wysłał ogłoszenie w liście otwartym w The Hollywood Reporter, aby wyjaśnić swoje poparcie dla Caruso.

Innym wyścigiem, który przyciąga dużą uwagę branży, jest szeryf z Los Angeles, w którym kontrowersyjny obecny Alex Villanueva mierzy się z Robertem Luną.

Nie można zapomnieć o wyścigu o burmistrza Ojai, w którym Anson Williams, reżyser, producent i były Szczęśliwe dni gwiazda, stara się usunąć z fotela zasiedziałej Betsy Stix.

Czy ten post był pomocny?