Skip to content

Jennifer Salke z Amazon Studios dodaje MGM Oversight, Chris Brearton z MGM przejmuje MGM + i MGM Alternative TV

30 de listopad de 2022
jennifer salke 1

To oficjalne – Jennifer Salke, szefowa Amazon Studios, będzie również nadzorować MGM, czcigodne studio filmowe i telewizyjne, które zostało przejęte przez Amazon na początku tego roku za 8,5 miliarda dolarów. Ponadto dyrektor operacyjny MGM, Chris Brearton, obejmie nową rolę, wiceprezesa ds. strategii korporacyjnej PVS, MGM+ i MGM Alternative Television. Mike Hopkins, starszy wiceprezes, Prime Video i Amazon Studios właśnie ogłosił to wewnętrznie w notatce. (Można to przeczytać pod postem.)

„Niezwykła reputacja Jen w społeczności twórców przyniosła jej szacunek największych talentów Hollywood w całej branży” — napisał Hopkins. „Dzięki temu, że Jen sprawuje teraz nadzór nad obydwoma studiami – wraz z dystrybucją i całym kreatywnym marketingiem – twórcy będą mieli jeden punkt wejścia, aby móc zaprezentować swoje treści na wszystkich naszych platformach”.

W swojej nowej roli Brearton, który kierował integracją MGM z Prime Video i Amazon Studios, będzie kierował planowaniem biznesowym i strategią korporacyjną dla Prime Video i Studios. Będzie także nadzorował MGM+ i MGM Alternative.

Spodziewano się rozszerzenia obowiązków Salke i zostało to pośrednio zasygnalizowane wcześniej, kiedy jeden z jej bezpośrednich podwładnych, szef telewizji Vernon Sanders, ujawnił przywództwo telewizji MGM, które mu podlega.

W swojej notatce pracowniczej (możesz ją przeczytać poniżej) Salke przedstawiła strukturę wykonawczą połączonej operacji, którą nadzoruje. Still TBD jest nową szefową filmową MGM, która będzie jej podlegać.

Jak wcześniej informowaliśmy, Sanders będzie nadal prowadził telewizję Amazon i będzie teraz nadzorował scenariuszową telewizję MGM, kierowaną przez Lindsay Sloane i Rolę Bauer. Julie Rapaport będzie nadal kierować zespołem AOM, a także nadzorować zespół filmowy MGM. Dan Scharf doda nadzór nad operacjami licencjackimi i biznesowymi MGM, a także castingiem, muzyką i produkcją. Nowo mianowana szefowa marketingu Amazon Studios, Sue Kroll, doda MGM do swoich kompetencji, a dyrektor ds. Marketingu MGM, Stephen Bruno, będzie teraz podlegał jej. Kompetencje Brada Beale’a w zakresie licencjonowania treści będą teraz obejmować MGM, a Chris Ottinger, szef światowej dystrybucji i zakupów MGM, będzie podlegał teraz Beale. A Erik Lomis, szef dystrybucji kinowej w United Artists Releasing, będzie podlegał bezpośrednio Salke.

Osobno Brearton przedstawił swój zespół wykonawczy, w skład którego wchodzą Michael Wright jako szef MGM+ oraz Brian Edwards i Barry Poznick jako szefowie MGM Unscripted TV.

Prime Video wychodzi z pierwszego sezonu swojej największej jak dotąd serii Amazon Studios, LOTR: Pierścienie Władzy. Inne popularne serie fabularne na platformie to Chłopcy, który zrodził a franczyzowa; Jacka Ryana; oraz Wspaniała pani Maisel. Streamer właśnie zdobył nagrodę Emmy w konkursie Reality Lizzo uważaj na duże grrrls. Jeśli chodzi o film, do godnych uwagi wykonawców należą m.in Borat oraz Witamy w Ameryce kontynuacje, jak również Wojna jutra. Studio ma kilku pretendentów do Oscara po stronie dokumentu, Dobranoc Opi oraz Żbik.

Salke jest szefem Amazon Studios od lutego 2018 roku. Wcześniej była prezesem NBC Entertainment. Niektóre z hitów, które prowadziła, obejmowały To my i Chicago franczyzowa.

Przed dołączeniem do NBC Salke pracowała jako EVP Creative Affairs w 20th Century Fox TV, gdzie nadzorowała rozwój takich popularnych seriali jak Radość oraz Nowoczesna rodzina. Jako starszy wiceprezes ds. rozwoju dramatu w studiu, kierowała rozwojem hitów Kości oraz Ucieczka z więzienia, pośród innych.

Salke rozpoczęła karierę w Aaron Spelling Productions na początku lat 90., gdzie pracowała nad oryginałem Beverly Hills, 90210 oraz Plac Melrose’a.

Oto notatka Hopkinsa:

Cześć drużyno,

Prawie dziewięć miesięcy temu, kiedy przejęliśmy MGM, powiedzieliśmy, że przyjmiemy przemyślane i wyważone podejście do procesu integracji. Ważne było, aby poświęcić czas, aby upewnić się, że właściwi ludzie są na właściwych stanowiskach, aby zapewnić maksymalną współpracę, kreatywność i innowacyjność. W tym czasie podjęliśmy wiele ważnych decyzji, a teraz zakończyliśmy zasadniczą pracę nad utworzeniem naszej struktury organizacyjnej. Z przyjemnością informuję, że ze skutkiem natychmiastowym Jennifer Salke zostanie szefową Amazon i MGM Studios, dodając nadzór nad scenariuszami telewizyjnymi i filmowymi MGM, dystrybucją i kreatywnym marketingiem. Ponadto chciałbym powitać Chrisa Breartona, który obejmie nową rolę, wiceprezesa ds. strategii korporacyjnej PVS, MGM+ i MGM Alternative Television.

Wyjątkowa reputacja Jen w społeczności twórców przyniosła jej szacunek największych talentów Hollywood w całej branży. Dzięki temu, że Jen sprawuje teraz nadzór nad obydwoma studiami – wraz z dystrybucją i całym kreatywnym marketingiem – twórcy będą mieli jeden punkt wejścia, aby móc zaprezentować swoje treści na wszystkich naszych platformach. Służenie społeczności twórców w ten sposób usprawni i usprawni proces twórczy, poszerzy naszą rosnącą bazę treści i silnie wzmocni zaangażowanie Jen w bycie domem dla talentów.

Chris Brearton prowadził działalność MGM i kierował jej integracją z Prime Video i Amazon Studios. W swojej nowej roli będzie kierował planowaniem biznesowym i strategią korporacyjną dla PVS. Będzie także nadzorował MGM+ i MGM Alternative, gdzie będzie odpowiedzialny za przyspieszenie rebrandingu i kierowanie rozwojem usługi premium MGM +, jednocześnie ściśle współpracując z doświadczonym zespołem telewizyjnym MGM nieskryptowanym, aby kontynuować dziedzictwo megahitów, takich jak Survivor , Shark Tank i The Voice. Brearton zgłosi się do mnie i dołączy do mojego zespołu kierowniczego ze skutkiem natychmiastowym.

Doceniam całą pracę nad tą integracją i wierzę, że jesteśmy teraz lepiej przygotowani do realizacji naszej ambitnej wizji z najlepszymi liderami na czele. W trakcie tego procesu nadal zapewniacie wspaniałą rozrywkę klientom na całym świecie. Wydaliśmy trzy tytuły filmowe MGM do dystrybucji bezpośredniej (DTS) na PV, w tym Thirteen Lives, Anything Is Possible i Samaritan, a także chwalone przez krytyków kinowe premiery Till and Bones & All. Wspólnie świętowaliśmy 60. rocznicę serii 007 w październiku 2022 r.

W nadchodzących tygodniach mamy do zaoferowania naszym klientom nową jakość opowiadania historii dzięki Women Talking, Boys in the Boat i Creed III, a jeszcze więcej jest w przygotowaniu dla Prime Video. Oprócz premier, zapaliliśmy zielone światło Road House z Jake’iem Gyllenhaalem i The Underdoggs ze Snoop Doggiem. We współpracy z MGM Television zapaliliśmy zielone światło i rozpoczęliśmy produkcję filmów Shelter (na podstawie bestsellerowego thrillera Harlana Cobena), Konsultanta (z Christophem Waltzem w roli głównej) i A Road to a Million (serialu reality show z miejscami z filmów o agencie 007). .

Jestem bardzo wdzięczny za całą pracę, którą wspólnie wykonaliście w tym roku, i nie mogę się doczekać wszystkiego, co możemy razem zrobić, budując kolejną fazę tego bogatego dziedzictwa niesamowitej zawartości. Wkrótce usłyszycie od Jen i Chrisa o ich wizjach i celach dla swoich organizacji. Dziękujemy wszystkim za cierpliwość i zaangażowanie w trakcie tego procesu.

Mikrofon

Oto e-mail Salke:

Zespół,

Mike właśnie podzielił się wiadomościami na temat naszej struktury organizacyjnej, a ja chciałem powiedzieć, jak dumny jestem z tego, że zostałem szefem Amazon i MGM Studios. To zaszczyt kierować zespołem tak utalentowanych ludzi. Mamy przed sobą tak ekscytującą szansę, ponieważ nadal budujemy nasze najlepsze w swojej klasie studia i zapewniamy rozrywkę jeszcze większej liczbie ludzi na całym świecie.

Dzięki mojemu dodatkowemu nadzorowi nad scenariuszami telewizyjnymi i filmowymi MGM, dystrybucją i kreatywnym marketingiem, mam kilka wiadomości do przekazania mojemu zespołowi kierowniczemu. Vernon Sanders będzie nadal prowadził telewizję Amazon i będzie teraz nadzorował scenariuszową telewizję MGM z Lindsay Sloane i Rolą Bauer. Julie Rapaport będzie nadal kierowała zespołem AOM, a także nadzorowała zespół filmowy MGM w miarę dalszej integracji. Dan Scharf doda nadzór nad operacjami licencjackimi i biznesowymi MGM, a także castingiem, muzyką i produkcją. Nowo mianowana szefowa marketingu Amazon Studios, Sue Kroll, doda MGM do swoich kompetencji, a dyrektor marketingu MGM, Stephen Bruno, będzie teraz podlegał Sue. Kompetencje Brada Beale’a w zakresie licencjonowania treści będą teraz obejmować MGM, a Chris Ottinger, szef światowej dystrybucji i zakupów w MGM, podlega teraz Bradowi. A Erik Lomis, szef dystrybucji kinowej w United Artists Releasing, będzie podlegał bezpośrednio mnie. Chciałbym podziękować wam wszystkim za cierpliwość podczas integrowania utalentowanych zespołów w MGM. W ciągu najbliższych kilku miesięcy będziemy udostępniać więcej ogłoszeń.

To dynamiczne czasy dla nas wszystkich w branży rozrywkowej. A tutaj, w Amazon i MGM Studios, mamy najlepszych liderów, twórców i talenty w branży. Jestem dumny, że mogę być częścią tej niesamowitej organizacji i nie mogę się doczekać wszystkiego, co możemy – i zrobimy – razem.

Jen

Czy ten post był pomocny?