Skip to content

Gwiazda Yellowstone Wes Bentley odzyskał trzeźwość dzięki Robertowi Downeyowi Jr.

18 de grudzień de 2022
l intro 1670966597

Uśmiech Wesa Bentleya

Amerykański aktor Wes Bentley po raz pierwszy stał się znany dzięki drugoplanowej roli odrażającego, handlarza trawką sąsiada w filmie American Beauty z 1999 roku. Jego ekscentryczny zwrot w roli Ricky’ego Fittsa rozpoczął karierę aktorską zdefiniowaną przez dziwaczne postacie, które istnieją mocno w przestrzeni pokonywania przeszkód, zachowując jednocześnie moralną dwuznaczność między dobrem a złem. Kariera aktora stale rosła w latach 2000. dzięki różnorodnemu panteonowi występów, ale wkrótce zderzyło się to z prawdziwymi demonami, gdy Bentley walczył z uzależnieniem od narkotyków i depresją pod koniec dekady. Pod koniec 2000 roku gwiazda „Yellowstone” była poważnie uzależniona od heroiny, która rozwinęła się w ciągu zaledwie kilku dni.

Jego uzależnienie odzwierciedla historię innego uznanego hollywoodzkiego aktora, Roberta Downeya Jr. Gwiazda „Iron Mana” i „Sherlocka Holmesa” uzależnił się już w latach 80., kiedy zaczął grać, i ostatecznie skończył licznymi pobytami w ośrodkach rehabilitacyjnych i nawet więzienie kryminalne, zanim megagwiazda wytrzeźwiał. W nieprawdopodobnym spotkaniu umysłów Bentley otworzył się na temat tego, jak aktor Marvel Cinematic Universe przekonał go do szukania trzeźwości (na stronie szóstej). Oto szczegóły.

Jeśli ty lub ktoś, kogo znasz, zmaga się z problemami uzależnienia, pomoc jest dostępna. Odwiedzić Witryna internetowa administracji ds. nadużywania substancji i usług w zakresie zdrowia psychicznego lub skontaktuj się z krajową infolinią SAMHSA pod numerem 1-800-662-HELP (4357).

Wes Bentley mówi, że Robert Downey Jr. uratował mu życie podczas śmiertelnego uzależnienia od heroiny

Podczas nowojorskiej premiery 5. sezonu „Yellowstone” Wes Bentley opowiedział o swoich wcześniejszych zmaganiach z uzależnieniem od narkotyków w Page Six i o tym, jak znalazł zbawienie w najciemniejszych dniach dzięki przykładowi Roberta Downeya Jr. Bentley wyjawił: „Byłem w najgłębszych ferworach mojego nałogu iw najgorszym miejscu i u progu śmierci, jak sądzę, lub przy ryzyku i widziałem, że był tak śmiały, odważny i otwarty i to mnie uratowało ”. Aktor dodał, że widok, jak Downey Jr. wytrzeźwiał, zainspirował go i powiedział: „Pomyślałem więc, że jeśli ja też to zrobię, może uda mi się przekazać to komuś innemu”.

Aktor nigdy nie ujawnił, czy spotkał gwiazdę „Tropic Thunder”, która wytrzeźwiała w 2003 roku. Bentley powiedział publikacji, że w 2009 roku „spotkałem faceta, który był trzeźwy i nie wiedział, że mam problemy…” Następnie aktor ujawnił, że słuchanie, jak mężczyzna mówi o tym, jak wspaniałe jest teraz jego życie, wystarczyło, by go zmotywować. Zakończył stwierdzeniem: „Więc tak to się stało. Więc po prostu chodziłem na spotkania, a 12-etapowe spotkania naprawdę mi bardzo pomogły. Już wierzyłem w Boga, więc to pomaga – sprawa siły wyższej”.

Czy ten post był pomocny?