Skip to content

BritBox International podpisuje kontrakt z Sanjeevem Bhaskarem za serial „Inspector Singh Investigates”, przejmuje Richard Harris i Peter O’Toole Docs

7 de listopad de 2022
Sanjeev Bhaskar Richard Harris Peter O Toole

EKSKLUZYWNY: BritBox International wybrał Sanjeeva Bhaskara jako głównego bohatera swojego najnowszego, oryginalnego serialu dramatycznego, Inspektor Singh prowadzi dochodzeniei zebrał dokumenty o legendarnych aktorskich indywidualistach, Richardzie Harrisie i Peterze O’Toole.

Inspektor Singh Badania to trzyczęściowy dramat, który BritBox International zrealizował wspólnie z brytyjskim dystrybutorem DCD Rights i 108 Media. Dowiedzieliśmy się, że BritBox International, który działa poza Wielką Brytanią, przejmuje prawa w Ameryce Północnej i Australii.

108 Media Londyn, brytyjskie skrzydło produkcyjne międzynarodowej firmy 108 Media zajmującej się treściami, zajmuje się produkcją serialu, który będzie kręcony w Malezji. DCD Rights sprzedaje go na arenie międzynarodowej (z wyłączeniem Ameryki Północnej i Australii).

Dramat kryminalny oparty jest na powieści autora Shamini Flint o tym samym tytule, podążając za Bhaskarem jako tytularnym inspektorem Singhem, który bada złożone morderstwa zakorzenione w kulturowym DNA egzotycznych krajów azjatyckich.

Diederick Santer i Jonathan Karas są producentami wykonawczymi BritBox International, serwisu SVoD, którego współwłaścicielami są brytyjscy nadawcy ITV i BBC.

W wywiadzie ze mną w piątek w Portugalii, dyrektor generalny BritBox International, Reemah Sakaan, powiedział Ostateczny termin, że seria wkrótce pojawi się obok nadchodzących oryginałów, takich jak Kamienny domw roli głównej Sukcesja Matthew Macfadyen i Ochroniarza Keeley Hawes i Archiebiografia Cary’ego Granta, która jest obecnie produkowana w pobliżu Malagi w Hiszpanii, z Jasonem Isaacsem grającym nieżyjącego już bohatera, urodzonego w Bristolu.

Ostateczny termin dowiedział się również, że BritBox International nabył prawa w Ameryce Północnej do pary dokumentów od Abacus Media Rights, które będą oznaczone jako BritBox Originals w USA i Kanadzie.

Duch Richarda Harrisa to pełnometrażowy dokument od Bright Yellow Films, Samson Films i Groove International, pierwotnie dla Sky w Wielkiej Brytanii, wyreżyserowany przez Adriana Sibleya

Opowiada historię Harrisa, nieżyjącego już aktora, poety i piosenkarza, którego długa i niesamowita kariera w filmach takich jak nominowany do Oscara To sportowe życie oraz Pole był częściowo przyćmiony przez reputację pijaka i rozbrykanego zachowania. Dokument biografii przedstawia jego trzech synów — zdobywcę nagrody BAFTA aktora Jareda Harrisa (Czarnobyl, Korona), aktor Jamie Harris (Karnawałowy rząd, West Side Story) i reżysera Damiana Harrisa (Odważny w ciemności, Dzikie wesele) — oraz wkład takich osób jak Vanessa Redgrave, Dick Cavett i nieżyjąca już Elizabeth Harris.

Peter O’Toole – Wzdłuż nieba droga do Akaby, reżysera Jima Sheridana przygląda się życiu teatralnej legendy. Składający się z czterech aktów, każdy wprowadzony przez cytat z lub o O’Toole’u, aby uchwycić ten okres jego życia, doktor analizuje różne aspekty życia Lawrence z Arabii gwiazda, która była siedmiokrotnie nominowana do Oscara dla najlepszego aktora. Odnosi się do jego wiary w siebie, alkoholizmu, relacji z kobietami, socjalizmu i jego selektywnego przyjęcia irlandzkości i zawiera wywiady z rodziną O’Toole’a oraz artystami, aktorami i reżyserami, którzy go znali.

Matter Of Fact Films produkuje we współpracy z Treehouse Media i Alice Productions.

W przypadku BritBox International umowy pojawiają się, gdy przygotowuje się do znacznego zwiększenia dystrybucji w 2023 roku. Usługa jest oddzielna od BritBox w Wielkiej Brytanii, gdzie jedyny właściciel ITV wkrótce złoży streamer w nowy produkt ITVX.

Czy ten post był pomocny?