Skip to content

Annecy ujawnia składy konkursów 2023 i pierwsze szczegóły prezentacji studyjnych

27 de kwiecień de 2023
Collage Maker 27 Apr 2023 03 16 PM 5078

Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych w Annecy ujawnił line-up edycji 2023, która potrwa od 11 do 17 czerwca.

Ponad 13 000 profesjonalistów zajmujących się animacją pojawi się na francuskim festiwalu nad jeziorem, aby zobaczyć tradycyjną mieszankę programów projekcyjnych we wszystkich formatach, zajawki z prac w toku i pierwszego spojrzenia oraz prezentacje za kulisami nadchodzących produkcji animowanych.

Tytuł konkursu Sirocco i królestwo wiatrów Festiwal otworzy francuski reżyser Benoît Chieux. Fantasy opowiada o przygodach dwóch młodych sióstr, które próbują wrócić do domu po tym, jak zostały uwięzione w świecie swojej ulubionej książki.

Kot W Paryżu I Widmowy chłopiec reżyser Alain Gagnol jest współautorem scenariusza do głównego filmu fabularnego wyprodukowanego przez paryską firmę Sacrebleu Productions.

Film, którego światowa premiera odbyła się w Annecy, znalazł się wśród 11 tytułów walczących o festiwalową nagrodę Kryształ.

W Konkursie debiutują trzy kolejne francuskie produkcje: ręcznie rysowana opowieść o matce i córce Chiary Malta i Sébastiena Laudenbacha Kurczak Dla Lindy!; Przygoda science-fiction Jéremiego Périna Mars Express i Jéremie Degrison Toy Story-inspirowana komedia kumpelska Nierozłączni.

Kolejne światowe premiery to opowieść o wraku Kirka Henry’ego i Neila Boyle’a Królestwo Kensukez udziałem Cilliana Murphy’ego, Kena Watanabe i Sally Hawkes w obsadzie głosowej.

Rodzinna animacja Jima Capobiano i Pierre-Luca Granjona inspirowana twórczością Leonarda Da Vinci Wynalazca – ze Stephenem Fry, Daisy Ridley i Marion Cotillard w obsadzie głosowej – również debiutuje w konkursie.

Dwa tytuły Berlinale 2023 trafiły do ​​sprzedaży: chińskiego reżysera Liu Jiana Liceum Plastyczne 1994 i Sepideh Farsi Syrena.

Węgierski reżyser Aron Gauder, za który zdobył Kryształ Nyócker! w 2005 roku powraca do konkurencji z Cztery dusze kojotao czterech nastolatkach rdzennych Amerykanów, którzy sprzeciwiają się projektowi rurociągu naftowego w pobliżu ziemi ich przodków.

Japońskie anime ma silną pozycję dzięki fantazji Keiichi Hara Samotny zamek w lustrze i Tomohisa Taguchi Tunel do lata, wyjście pożegnań.

Szósta edycja Konkursu Contrechamp, skierowana do bardziej nowatorskich prac, obejmuje 12 produkcji (przewiń w dół, aby zobaczyć pełną listę).

Najważniejsze to animowany dokument Katrin Rothe Johnny & Me – podróż w czasie z Johnem Heartfieldem, opowiadający o życiu tytułowego niemieckiego artysty-antyfaszysty; Billa Plymptona SlajdI Marzenia o robotachrozgrywająca się w Nowym Jorku opowieść o przyjaźni między psem a robotem autorstwa Pablo Bergera, najlepiej znanego z filmu niemego Blancanieves.

W line-upie znalazła się również rzadka pozycja z Bliskiego Wschodu, Cynthia Madanat Sharaiha’s Saleemo wysiedlonym młodym chłopcu, który znajduje mapę skarbów.

Prezentacje produkcyjne

Festiwal ujawnił również pierwsze szczegóły swoich wydarzeń prezentacyjnych, dając zajawkę i wgląd w nadchodzące animacje amerykańskich studiów, streamerów i europejskich niezależnych domów produkcyjnych.

Sony Pictures Animation pokaże film krótkometrażowy The Spider Within: A Spider-Verse Storyspin-off Spider-Man: Do Spider-Verse w którym główny bohater Miles Morales/Spiderman radzi sobie ze stresem nastoletniego życia, a także ujawnia pierwsze spojrzenie na Genndy’ego Tartakovsky’ego Naprawił.

Paramount Pictures i Nickelodeon Animation Studios będą drażnić Wojownicze Żółwie Ninja – Mutant.

Warner Bros. będzie drażnić The Władca Pierścieni: Wojna o Rohirrim reż Kenjiego Kamiyamy i Rick and Morty”: 10 lat międzygalaktycznych przygód.

Odbędą się również prezentacje dla Tima Harpera Ozi, Głos lasu, wyprodukowany przez GCI Film, Leonardo DiCaprio, Ramsay McBean i Keith Chapman Productions; wspólna produkcja Universal Pictures i Illumination Entertainment Migracja autorstwa Benjamina Rennera i Dreamworks Animation Ruby Gillman, Nastoletni Kraken I Trolle łączą siły.

Pixar Animation Studios zaprezentuje wczesne spojrzenie na nigdy wcześniej niepublikowane materiały ze swojej pierwszej oryginalnej serii Wygrać lub przegrać, przed premierą na Disney+. Studio jest również na festiwalu z Pierwiastkowy.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w tym roku w Annecy pojawi się także serwis Netflix, którego oferta obejmuje specjalny pokaz i prezentację Nimona a także dokuczanie imprezom Ucieczka z kurczakiem: Dawn of the Nugget, Lew, Eksplodujące kocięta I Niebieskooki samuraj.

Odbędzie się kilka wydarzeń z okazji 100-lecia Walt Disney Animation Studios. Podczas ceremonii otwarcia zostanie wyświetlony nowy film krótkometrażowy ze studia Trenta Correya i Dana Abrahama.

Dyrektor kreatywny Jennifer Lee powróci do Annecy, aby podzielić się szczegółami dotyczącymi nowej oryginalnej funkcji Życzeniew którym jest zarówno producentem wykonawczym, jak i scenarzystą.

Odbędzie się również projekcja pt Fantazja 2000, z udziałem jednego z reżyserów Erica Goldberga i Lee.

Kolejną atrakcją tegorocznego programu jest specjalny nacisk na meksykańską animację, dający historyczny przegląd całej produkcji tego kraju i wpływów, w tym jego stanowisk archeologicznych, kultury tubylczej i tak zwanej szkoły Guadalajara.

Stali bywalcy Annecy, Guillermo del Toro i Jorge R. Gutierrez, będą obecni w ramach fokusu.

Oficjalny skład zawodów 2023

Liceum Plastyczne 1994 (Chiny)
reż. Liu Jian

Cztery dusze kojota (Hu)
reż. Arona Gaudera

Królestwo Kensuke (Wielka Brytania-Lux)
reż. Neila Boyle’a i Kirka Hendry’ego

Syrena (Ger-Bel-Fr-Lux)
reż. Sepideh Farsi

Kurczak dla Lindy! (Fr-It)
reż. Chiara Malta i Sébastien Laudenbach

Samotny zamek w lustrze (jp)
reż. Keiichi Hara

Mars Express (Pt)
reż. Jérémie Perin

Sirocco I Królestwo Wiatrów (Bel-Pt)
reż. Benoit Chieux

Nierozłączni (Bel-Sp-Fr)
Reż. Jérémie Degrison

Wynalazca (US-Fr-Ire)
Reż. Jim Capobianco i Pierre-Luc Granjon

Tunel do lata, wyjście pożegnań (jp)
reż. Tomohisa Taguchi

Konkurs Contrechampa

Kiedy Adam się zmienia (Móc)
Reż. Joël Vaudreuil

Delikatni Metalowcy (Sp)
reż. Carlos Perez-Reche i Joan Tomas

Johnny & Me – Podróż w czasie z Johnem Heartfieldem (Niemcy-Aus-Szwajcaria)
reż. Katrin Roth

Komada – Rodzina Whisky (jp)
reż. Masayukiego Yoshihary

Święta Jaskinia (Kamerun)
reż. Daniel Minlo i Cyrille Masso

Marzenia o robotach (Sp-Fr)
Dyr. Pablo Berger

Rosa i kamienny troll (Legowisko)
reż. Karla Nor Holmbäck

Saleem (Jor)
reż. Cynthia Madanat Sharaiha

Slajd (NAS)
reż. Billa Plymptona

Toldi (Hu)
reż. Marcell Jankovics i Csakovics Lajos

Tony, Shelly i magiczne światło (Hu-Czech Rep-Slo)
reż. Filip Pošivač

Białe plastikowe niebo
(Hu-Slo)
reż. Tibor Banoczki i Sarolta Szabo

Czy ten post był pomocny?