Skip to content

Data premiery filmu Black Clover, postacie i fabuła – co wiemy do tej pory

17 de październik de 2021
l intro 1634501652

Zainspirowany niezwykle popularną mangą Yuki Tabaty, „Black Clover” jest często uważany za jeden z najlepszych seriali anime ostatniej dekady. Akcja serialu toczy się w królestwie, w którym prawie wszyscy mieszkańcy mają dostęp do jakiejś magicznej mocy — ale główna bohaterka serii, Asta (Dallas Reid), jest jedną z nieszczęsnych dusz, które rodzą się bez żadnej tajemnicy uzdolnienie. Później staje się posiadaczem potężnej pięciolistnej relikwii, a także antymagii opartej na diabłach, która zwiększa jego sprawność fizyczną.

Asta często bije się z Yuno (Micah Solusod), koleżanką z sierot – obdarzoną niesamowitym powinowactwem do sztuk magicznych i wyjątkową pewnością siebie, jeśli chodzi o magię wiatru – ponieważ oboje pragną zostać kolejnym królem czarodziejów. Nie jest to jawna wrogość, a raczej przyjacielska rywalizacja. Zarówno w anime, jak i mandze, dwie postacie zbierają sojuszników i wrogów. Dowiadują się o swojej historii oraz o zagrożeniu, jakie zarówno dla nich, jak i dla ich królestwa, stwarzają diabły i złe organizacje.

Jednak podczas gdy fani czekają na wieści dotyczące możliwego piątego sezonu „Czarnej koniczyny”, po prostu nie można mieć tak dobrego anime bez zainspirowania filmu gdzieś po drodze – a teraz wygląda na to, że jest to potwierdzone. Oto, co wiemy w tym momencie o nadchodzącym filmie „Czarna koniczyna”.

Kiedy jest data premiery filmu Black Clover?

Film „Czarna koniczyna” został pierwotnie zapowiedziany 29 marca 2021 r. Świergot. To było dokładnie jeden dzień przed wyemitowaniem ostatniego odcinka czwartego sezonu w Japonii. Na razie nie ma oficjalnej daty premiery, ale spekulacje i domysły wskazują, że premiera nastąpi pod koniec 2021 lub na początku 2022. Sezon 4 „Czarnej Koniczyny” rozpoczął się w Japonii w grudniu 2020 r., więc możemy przyglądać się podobnej ramy czasowe filmu.

Przyszłość serii anime, niezależnie od filmu, jest obecnie zawieszona: według ComicBook.com seria zasadniczo dogoniła mangę w sezonie 4 i — aby poradzić sobie z główną przerwą w fabule — ma postanowili nie zawracać sobie głowy materiałem wypełniającym, jak zrobiły to inne programy anime, a zamiast tego po prostu przestać pracować nad nowymi odcinkami, dopóki manga nie posunie się dalej. Czy to możliwe, że po premierze filmu „Czarna koniczyna” seria doczeka się miękkiego restartu lub nowego skupienia? To się dopiero okaże, ale nawet jeśli film jest ostatnim kawałkiem animowanej „Czarnej koniczyny”, którą dostaniemy przez jakiś czas, manga będzie kontynuować marsz.

Kim są bohaterowie filmu Black Clover?

Oczywiście, ponieważ jest to film „Czarna koniczyna”, możemy w pełni oczekiwać, że zobaczymy stałych bywalców serialu, takich jak Asta (Dallas Reid), Noelle Silva (Jill Harris) i Yuno (Micah Solusod), ale kogo jeszcze zobaczymy w obecnie film bez tytułu?

Biorąc pod uwagę, gdzie są w serii, możemy w pełni oczekiwać, że Mroczna Triada pojawi się w jakiś sposób. Ich obsesja na punkcie w pełni manifestujących się diabłów na tym świecie była ciągłym zagrożeniem.

Mroczna Triada to oczywiście trzej mroczni czarodzieje, którzy obecnie rządzą Królestwem Spade, dawnym domem Yuno, używając terroru i bezwzględnego ujarzmienia. A wśród Mrocznej Triady możemy niemal na pewno założyć, że pojawi się Zenon Zgratis (Zeno Robinson), przywódca wspomnianych wcześniej złych magów. Odwołując się do mangi, mogliśmy również zobaczyć Liebe (Bryce Papenbrook), Nacht Faust (Max Mittelman), Magna Swing (Ian Sinclair) i Dante Zogratis (Patrick Seitz). Możemy również zobaczyć bliźniacze diabły Lilith i Naamah (znowu, jeśli chodzi o materiał źródłowy).

Jaka jest fabuła filmu Black Clover?

W tym momencie to, co wiemy o fabule nadchodzącego filmu „Czarna koniczyna”, można wywnioskować z ostatniego odcinka anime i fabuły przedstawionej przez pracę Yuki Tabaty. W odcinku 170, „Odległa przyszłość”, Asta i Liebe stają się sojusznikami po tym, jak rytuał wiązania diabła staje się rytuałem zaprzyjaźniania się z diabłem (zgodnie z opisem Asty). Seria zakończyła się kilkoma postaciami z Czarnego Byka i Złotego Brzasku, które trenowały w typowy sposób dla anime, w szczególności Yuno przysięgała pokonać Zenona, a Asta przysięgała, że ​​uratuje kapitana Yami (Christopher R. Sabat).

Czego więc możemy się spodziewać po filmie „Czarna koniczyna”? Biorąc pod uwagę zakończenie serii, powinniśmy zobaczyć epicką bitwę przeciwko Zenonowi. Mogliśmy również zobaczyć, jak Asta i Liebe stają się przyjaciółmi i kończy się historia „Królestwa pik”. Prawdziwe pytanie brzmi, co stanie się z Yuno, biorąc pod uwagę, że jest on w rzeczywistości dawno zaginionym księciem byłego królewskiego rodu Królestwa Spade — to znaczy, czy nasi bohaterowie zdołają pokonać Zenona i jego Mroczną Triadę.

Czy ten post był pomocny?