Skip to content
TV

Pytanie o Big Thanos, które fani MCU mają na temat tego, co jeśli…? Odcinek 8

30 de wrzesień de 2021
l intro 1632963190

Odcinek 8 „Co jeśli…?” odbiega od znanej nam Infinity Saga. Historia skupia się na tym, co by się stało, gdyby Ultron pokonał Avengers wkrótce po jego stworzeniu. Fani MCU pamiętają, że grupa superbohaterów pokonała sztuczną inteligencję w „Avengers: Age of Ultron”. We wszechświecie, który znamy, zespół był w stanie powstrzymać Ultrona przed załadowaniem się do ciała Visiona, co ostatecznie uratowało całe życie na Ziemi i poza nią. W odcinku 8 widzimy, jak rzeczy rozgrywają się w rzeczywistości, w której wszystko poszło zgodnie z planem dla Ultrona.

Po zniszczeniu prawie całego życia na Ziemi poprzez odpalenie każdej broni nuklearnej, Ultron na krótko spotyka Thanosa, który wchodzi na planetę przez portal. Dzierżąc Rękawicę Nieskończoności z każdym kamieniem z wyjątkiem Umysłu, Ultron dzieli go na pół i bierze wszystkie kamienie dla siebie. Kiedy integruje je ze swoim kombinezonem, zdaje sobie sprawę, że istnieją inne wszechświaty z innymi planetami, które czuje, że musi zniszczyć.

Oglądamy, jak Ultron niszczy całe światy, w tym Asgard, Sakaar, Xandar i Ego. Wyjmuje również Suwerena, w którym widzimy Strażników Galaktyki walczących z Abliskiem, zanim oni również zostaną zburzeni. Ta konkretna scena ma kilku fanów MCU drapiących się po głowach, ponieważ coś nie do końca pasuje.

Jak Thanos zdobył Kamień Duszy?

Jak wcześniej wspomniano, Thanos ma w swoim posiadaniu pięć kamieni, kiedy przybywa na Ziemię. Jednym z nich jest Kamień Duszy, który, jak wiemy, wymaga poświęcenia. Na osi czasu, którą znamy, Thanos poświęca Gamorę – prawdopodobnie jedyną rzecz, którą kocha – i jest o krok bliżej wszechmocnej mocy. Jednak w tym wszechświecie widzimy, że Gamora wciąż żyje po tym, jak Thanos ma już Kamień Duszy.

Niektórzy fani omawiali ten szczegół w rozdziale 8 odcinka „What If…?” subreddit. Thanos musiałby kogoś poświęcić, więc kto to był? Jak zdobył Kamień Duszy? Redditor u/Mhunterjr przypomniał fanom, którzy byli zdezorientowani, że jest to zupełnie inny wszechświat i nie możemy zakładać, że coś jest takie samo. „Może Thanos ma jeszcze innego dzieciaka. Może ktoś inny niż Thanos nabył kamień duszy, a Thanos go od nich otrzymał. To jest zupełnie inny wszechświat niż główny, więc ma sens, że sprawy za kulisami potoczyły się inaczej”. oni napisali.

W tym wszechświecie Thanos może faworyzować Nebulę i być może to ona zrzuciła z klifu na Vormirze. Mógłby też mieć dzieci, których nigdy nie widzieliśmy. Być może Kamień Duszy nie wymaga nawet poświęcenia w tej konkretnej rzeczywistości. Nigdy nie możemy zakładać, że wszystko jest takie samo od wszechświata do wszechświata i od linii czasu do linii czasu.

Czy ten post był pomocny?