Skip to content

Kim są czarownice z Dathomira? Objaśnienie Sióstr Nocy

18 de październik de 2022
NightsisterLineup TCW

Jedną z najlepszych rzeczy w różnych programach Gwiezdnych Wojen, które można znaleźć w Disney+, jest to, że są one dobrze przygotowane do tego stopnia, że ​​ciągłość kanonu nie ulega zepsuciu. Oczywiście, podczas gdy nowsze programy, takie jak The Mandalorian i The Book of Boba Fetta, nie zawierają niektórych innych poprzednich filmów i programów Gwiezdnych wojen, często od czasu do czasu do nich odwołują się. W odcinku 3 Księgi Boby Fetta mogłeś słyszeć, jak postać Danny’ego Trejo wspomina o Czarownicach z Dathomira. Ale kim są Czarownice z Dathomir?

Wyróżnione w Star Wars: Clone Wars i Star Wars Jedi: Fallen Order, Czarownice z Dathomir to grupa wrażliwych na siłę żeńskich tubylców z planety Dathomir. Byli dość znani pod względem używania magii napędzanej siłą, ale zostali zdziesiątkowani przez generała Grievousa i armię droidów.

Wiedźmy z Dathomir są w rzeczywistości dość potężne, że ich najlepsi użytkownicy magii mogą walczyć z w pełni wyszkolonym Mistrzem Jedi lub Lordem Sithów. Jednak, podobnie jak Jedi walczyli z ogromną armią droidów w Ataku klonów, nawet Siostry Nocy nie były w stanie przetrwać ataku armii Grievousa i gniewu samego Dartha Sidiousa.

Kim są czarownice z Dathomira?

Jeśli uważnie posłuchasz nowszych serii Gwiezdnych wojen, takich jak The Mandalorian i The Book of Boba Fetta, zrozumiesz, jak zaangażowani są showrunnerzy w ciągłość całej serii, ponieważ starają się połączyć nowsze programy z wydarzeniami z starsze filmy i programy.

Widzieliśmy to w The Mandalorian, kiedy połączyli serię z wydarzeniami, które przydarzyły się Mandalore w Clone Wars i Rebels. Oczywiście ta sama formuła została użyta w Księdze Boby Fetta, która odwołuje się do przeszłych wydarzeń, jednocześnie wprowadzając postacie z poprzednich dzieł, takich jak komiksy.

W odcinku 3 Księgi Boby Fetta Danny Trejo został przedstawiony jako trener Rancor, który będzie pracował pod okiem Boby Fetta. On i cielę Rancor byli pokojowymi hołdami oferowanymi przez Bliźniaki Hutt, które popełniły błąd, rozkazując Czarnemu Krrsantanowi zabić Bobę Fetta, nie zdając sobie sprawy, że dawne terytorium Jabby zostało już obiecane przez Mayra Moka Shaiza Pykesom.

Kiedy postać Trejo uczyła Bobę Fetta wszystkiego o Rancorach, krótko wspomniał, że Rancory były kiedyś dosiadane przez Czarownice z Dathomir na ich rodzimej planecie. Chociaż wzbudziło to zainteresowanie Fetta nauką jazdy na Rancorze, nie możemy nie zauważyć, że w tym odcinku wspomniano o Czarownicach z Dathomir, mimo że było to tylko w jednym zdaniu. Kim więc są Czarownice z Dathomir?

Czarownice z Dathomir są w zasadzie mieszkańcami planety Dathomir. Są one lepiej znane jako Siostry Nocy, które w rzeczywistości są rodowitymi kobietami z Dathomir, tej samej planety, z której pochodziły Rancory.

Przed wydarzeniami związanymi z Wojnami Klonów, Czarownice z Dathomir były również dość znaczące ze względu na swoje niesamowite umiejętności i waleczność. Siostry Nocy to zdolni wojownicy, którzy są biegli w walce w zwarciu ze względu na ich biegłą sztukę walki mieczem i umiejętność walki pod osłoną nocy. To czyniło z nich niesamowitych zabójców samych w sobie.

Jakie gatunki to czarownice z Dathomira?

Rzecz w Dathomirze polega na tym, że zamieszkują ją różne rodzaje stworzeń i gatunków, w tym Wiedźmy z Dathomir i Rancory. Planeta była wyraźnie widoczna w grze Star Wars Jedi: Fallen Order, ponieważ jest to jedna z planet, które musisz dokładnie zbadać.

Pod tym względem czarownice z Dathomir są zaledwie jednym z wielu gatunków zamieszkujących planetę. Nie ma konkretnej nazwy dla ich gatunku, ale Czarownice z Dathomir są często określane zbiorczo jako Siostry Nocy. Ale chociaż Siostry Nocy nie mają określonego gatunku, ich odpowiedniki Nocnych Braci pochodzą z gatunku Zabrak.

Jednak pracownik Gwiezdnych Wojen, Leland Chee, który obszernie pisał o Nocnych Siostrach w artykule Star Wars Insider, powiedział, że Czarownice z Dathomir zostały faktycznie wyhodowane z kobiet i Zabraks. Oznacza to, że są to gatunki hybrydowe, które nie mają określonej nazwy.

Czarownice z Dathomir Umiejętności

Jak wspomniano, Czarownice z Dathomira są bardzo wykwalifikowanymi wojownikami, ale walka w zwarciu nie jest jedyną rzeczą, w której są dobrzy. Siostry Nocy są jeszcze lepsze w używaniu czegoś, co nazywają magią, która w rzeczywistości jest nadprzyrodzoną umiejętnością, której używają, aby zwiększyć swoje zdolności fizyczne i użyć również do ofensywy.

Chociaż sama nigdy nie była szkolona na wiedźmę, Asajj Ventress, potężna osoba używająca siły i asystentka Sithów, jest dowodem na to, jak utalentowane mogą być Siostry Nocy. Ventress, pomimo skupienia się bardziej na swoich umiejętnościach Sithów, wykazała się ogromnymi umiejętnościami jako wojownik i mówi się, że jest tak samo potężna jak Anakin Skywalker podczas wydarzeń Wojen Klonów.

W rzeczywistości silniejsi przywódcy wśród Sióstr Nocy są tak potężni, że mogą z łatwością walczyć, a nawet pokonać silnych Mistrzów Jedi i Lordów Sithów. Jednym z takich przykładów, poza Ventress, jest Matka Talzin, która jest przywódczynią Sióstr Nocy i jest prawdopodobnie najsilniejsza z nich.

Tymczasem w Jedi: Upadły Zakon napotykasz ocalałą z Siostry Nocy o imieniu Merrin, która jest tak potężna w posługiwaniu się magią, że często używa jej, by wzmocnić fizyczne umiejętności Nocnych Braci. Potrafi nawet wskrzesić martwe Siostry Nocy i pozwolić im pomóc jej w walce.

ZWIĄZANE Z:

20 Najpotężniejszych Sithów wszechczasów (Ranking)

Czy czarownice z Dathomira używają mocy?

Jednym z powodów, dla których Czarownice z Dathomir są dość potężne, jest fakt, że są wrażliwe na Moc. Krótko mówiąc, używają Mocy do napędzania swojej magii. Jednak używają Mocy w bardziej mistyczny sposób w porównaniu z celowym podejściem, którego używają Jedi i Sithowie, gdy używają Mocy.

Na przykład, Siostry Nocy używają Mocy do napędzania swojej magii, gdy tylko chcą się ukryć lub teleportować z jednego miejsca do drugiego. Używają tej samej magii, aby wzmocnić swoich sług Nocnych Braci podczas walk.

Tak więc, w pewnym sensie, sposób, w jaki czarownice z Dathomir używają Mocy, jest bardziej związany z okultyzmem. Mimo że sposób, w jaki Jedi i Sithowie używają Mocy, jest już mistyczny i nadprzyrodzony, Siostry Nocy używają jej w bardziej tajemniczy sposób.

Jednak Siostry Nocy są również znane z używania swoich mocy w sposób podobny do tego, jak robią to Jedi i Sithowie. Na przykład Matka Talzin była w stanie walczyć na równi z Darthem Sidiousem, używając błyskawic Mocy. Jest również zdolna do przenoszenia swojej duszy z jednego ciała do drugiego, co Sidious zrobił jako Imperator Palpatine, kiedy przeżył dzięki użyciu nowego ciała w nowszej trylogii Gwiezdne Wojny.

Co się stało z czarownicami z Dathomira?

Kiedy Danny Trejo wspomniał o Czarownicach z Dathomira w Księdze Boby Fetta, można było wyczuć, że mówił o nich w czasie przeszłym. To znaczy, że sugerował, że Siostry Nocy to wymarły lud. Więc co się stało z Czarownicami z Dathomir?

Mówiąc prosto, Czarownice z Dathomir zostały zniszczone i zdziesiątkowane podczas wydarzeń Wojen Klonów. Zdziesiątkowanie Sióstr Nocy to tylko jedno z wielu wydarzeń pobocznych, które miały miejsce podczas całych Wojen Klonów. Można to również zobaczyć w serialu animowanym Star Wars: Clone Wars.

Kto zdradził Siostry Nocy?

Siostry Nocy nie zostały zdradzone jako cała grupa. Jednak jedna z ich sióstr, Asajj Ventress, która pracowała jako uczennica hrabiego Dooku, została zdradzona przez własnego mistrza po tym, jak Darth Sidious dowiedział się, że szkoli ją jego własny uczeń.

Tak więc, próbując udowodnić swoją lojalność wobec Sidiousa, Dooku lub Darth Tyranus został zmuszony do zabicia własnego ucznia. Jednak Ventress przeżyła i wróciła do domu na Dathomir, aby powiedzieć matce Talzin, że Dooku ją zdradził. To skłoniło Siostry Nocy do kontrataku na Dooku, którego próbowali zabić przez Savage Opress, który podobno został wysłany do Dooku jako jego nowy uczeń, ale w rzeczywistości był na misji zabójstwa.

Kto zabił Siostry Nocy?

Gdy Dooku dowiedział się o próbie zabójstwa dokonanej przez Siostry Nocy, wysłał generała Grievousa i całą armię droidów na planetę Dathomir. Krótko mówiąc, to Dooku rozkazał zabić Siostry Nocy, ale Grievous był wykonawcą planu.

Jak zabito Siostry Nocy?

Kiedy Dooku wysłał swojego generała i armię droidów na Dathomir, Nocne Siostry zostały przytłoczone. Choć mogli być potężni, nie mogli się równać z całą armią droidów i kimś tak dobrze wyszkolonym jak generał Grievous, który potrafił dać mistrzom Jedi szansę na zdobycie pieniędzy dzięki swojemu biegłości w posługiwaniu się mieczem świetlnym.

Jednak kilka Sióstr Nocy przeżyło atak na Dathomira, ale pozostało w ukryciu, zwłaszcza Ventress, która wiodła życie jako łowczyni nagród. Tymczasem Matka Talzin wciąż pragnęła zemsty na Dooku i ostatecznie uzdrowiła swojego syna Dartha Maula, o którym myśleliśmy, że zginął w walce z Obi-Wanem Kenobim w Epizodzie I: Mroczne widmo.

ZWIĄZANE Z:

Czy Crimson Dawn w Księdze Boby Fetta? (i czy Darth Maul wróci)

Maul i Talzin spiskowali, by zabić nie tylko Dooku, ale także Dartha Sidiousa. Jednak ostatecznie zostali pokonani, gdy Talzin nie mógł walczyć z parą Lordów Sithów, którzy okazali się zbyt wiele nawet dla niej. Ostatecznie to Grievous zadał ostateczny cios najpotężniejszej Siostrze Nocy.

Tymczasem Asajj Ventress ostatecznie współpracowała z Jedi Quinlanem Vosem, który został jej kochankiem. Ventress i Vos dokonali zamachu na życie Dooku. Jednak, gdy Vos miał zostać zabity przez piorun Mocy Lorda Sithów, Ventress poświęciła się, by ocalić ramiona swojego kochanka. Po jej śmierci Asajj Ventress spoczęła w Dathomirze wraz z resztą Sióstr Nocy, które w zasadzie wymarły.

Podczas gdy czarownice z Dathomir uważano za wymarłe, kanoniczna historia Jedi: Upadły Zakon pokazała, że ​​co najmniej jedna Siostra Nocy przeżyła zdziesiątkowanie. Tym ocalałym jest Merrin, która stała się jednym z sojuszników Cala podczas wydarzeń w grze.

  • Kim są czarownice z Dathomira?  Objaśnienie Sióstr Nocy

    Hrvoje Milaković

    Hrvoje Milaković

    Hrvoje Milakovic jest współwłaścicielem Fiction Horizon i wielkim kinomanem. Poza tym lubi czytać komiksy, grać w gry i kolekcjonować figurki. Był opisywany w LifeWire, Yahoo i IMDb, żeby wymienić tylko kilka.

Czy ten post był pomocny?