Skip to content

Jak silny jest Baby Yoda (Grogu) i jak porównuje się z Yodą

2 de październik de 2022
groguyoda 1024x576 1

Drugi bohater The Mandalorian występuje w postaci małego zielonego przyjaciela o imieniu Grogu, który jest również nazywany Baby Yoda, ponieważ przypomina niemowlęcą wersję Mistrza Jedi Yoda. Pomimo tego, że zaczynał bezradnie, Grogu od tego czasu poprawił swoje umiejętności i był w stanie przyczynić się do wojny przeciwko Pykesowi w Księdze Boby Fetta. Jak silny jest Baby Yoda, zwłaszcza w porównaniu z Yodą?

W tej chwili Grogu nie jest nawet w pobliżu młodego padawana Jedi, ponieważ zna tylko kilka mocy Mocy i jeszcze nie zademonstrował umiejętności władania mieczem świetlnym. Wykazał pewne ulepszenia, ale nadal potrzebuje trochę pracy. Oznacza to, że jest oddalony o lata świetlne od tego, czym był Yoda u szczytu Wielkiego Mistrza Jedi.

Nie ma wątpliwości, że Grogu wykazał się potencjałem, by być całkiem zdolnym w Mocy. Z drugiej strony nie jest nawet na poziomie padawana, ponieważ brakuje mu podstawowego treningu. Jedynym sposobem, aby Grogu stał się silnym użytkownikiem Mocy, jest uczenie się od doświadczonego mistrza, ale to nie mogło już mieć miejsca, ponieważ postanowił odwrócić się od ścieżki Jedi.

Jakie są obecne moce Grogu?

Odkąd Grogu został wprowadzony w pierwszym odcinku The Mandalorian, zasugerowano, że jego przeznaczeniem było zostać Jedi, ponieważ w końcu ludzie zaczęli nazywać go Baby Yoda, zanim jego imię zostało ujawnione w sezonie 2. Pochodzi z tego samego gatunku co Jedi Wielki mistrz Yoda, Grogu był 50-letnim niemowlęciem, którego potencjał w Mocy został ukazany wcześnie, kiedy zademonstrował swoją zdolność kontrolowania rzeczy za pomocą umysłu.

Na początku okazało się, że Grogu jest bezradnym dzieckiem, ponieważ nie mógł walczyć. Jedyne chwile, w których mógł się do tego przyczynić, to momenty, w których adrenalina popchnęła go do przypomnienia sobie niektórych umiejętności Mocy, których nauczył się podczas treningu w Świątyni Jedi w czasach Republiki. Jednak ze względu na brak treningu nie miał zbyt wielu rzeczy, które mógłby wnieść podczas bitew.

Luke Skywalker w końcu wziął go pod swoje skrzydła, gdy Jedi znaleźli Grogu i Din Djarina na statku Moffa Gideona podczas ostatniego odcinka drugiego sezonu The Mandalorian. Od tego czasu Grogu trenował wystarczająco dobrze pod Luke’em, a nawet ponownie nauczył się niektórych rzeczy, których już się nauczył, gdy był jeszcze w Świątyni Jedi. Nie trzeba dodawać, że Grogu się poprawił.

Po spędzeniu trochę czasu z Lukiem, Grogu okazał się wystarczająco zdolny, by użyć Mocy, by skakać wysoko i poruszać się tak zwinnie, jak każdy Jedi. Mógł również użyć Mocy, aby lewitować mniejsze rzeczy lub przeciągnąć je na swoją stronę, jak widać, gdy wyciągnął jeden z przegubów kulowych droida Scorpenek podczas bitwy z Syndykatem Pyke w Księdze Boby Fetta.

ZWIĄZANE Z:

Jak Grogu okiełznał urazę w finale Księgi Boby Fetta?

Podczas gdy większość mocy, które pokazywał Grogu, była mniej więcej jego zdolnością do używania Mocy, aby lewitować mniejsze rzeczy lub przyciągać je do siebie, wykazywał zdolność do używania pokrewieństwa zwierząt lub kontrolowania bestii, gdy Rancor Boby Fetta szalał wszędzie Mos Espa. Zrobił to raczej bez wysiłku, ponieważ Rancor jest zdecydowanie największym stworzeniem, jakie kiedykolwiek oswoił użytkownik Mocy.

Z drugiej strony, pomimo faktu, że Grogu poprawił się na drodze Mocy, wciąż ma przed sobą swoją pracę, gdy porównaliśmy to, co mógł zrobić, z tym, co mógł zrobić Yoda. Życie przez 900 lat pozwoliło Yodzie opanować sposoby Mocy do poziomu, który niewiele postaci z Gwiezdnych Wojen było w stanie osiągnąć.

Mistrz Yoda mógł z łatwością używać Mocy na ekstremalnie ciężkich przedmiotach. Nawet Sith nie ma szans w starciu z jego zdolnościami Mocy, ponieważ był w stanie całkowicie zneutralizować błyskawice Mocy hrabiego Dooku. I nawet Palpatine nie był w stanie obezwładnić zdolności Yody swoim opanowaniem ciemnej strony Mocy, chociaż ich spotkanie rzeczywiście zakończyło się impasem między dwoma najpotężniejszymi użytkownikami Mocy w tamtym czasie.

Jak silny jest Baby Yoda (Grogu) i jak porównuje się z Yodą

Oznacza to, że Grogu wciąż jest daleko od tego, co mógłby zrobić Yoda. Nie jest nawet na poziomie padawana Jedi pod względem mocy Mocy, ponieważ każdy padawan może zrobić to, co Grogu może zrobić przy minimalnym wysiłku (z wyjątkiem oswojenia Rancora).

Czy Grogu może używać miecza świetlnego?

Walka mieczem świetlnym była kolejnym obszarem, w którym Yoda wyróżniał się jako arcymistrz Zakonu Jedi. Pomimo mniejszej postury był wystarczająco zwinny i szybki, by zmylić Lordów Sithów w walce na miecze świetlne. Jego umiejętności posługiwania się mieczem świetlnym zmusiły hrabiego Dooku do wycofania się.

Jak silny jest Baby Yoda (Grogu) i jak porównuje się z Yodą

Z drugiej strony Grogu nie pokazał nam jeszcze, co mógłby zrobić z mieczem świetlnym, ponieważ nie używa jeszcze takiego, który mógłby być idealny dla jego rozmiaru. Mógł odziedziczyć miecz świetlny Yody, kiedy Luke mu go zaoferował, ale zdecydował się wrócić do Din Djarin.

Biorąc pod uwagę, że w dzisiejszych czasach trudno jest zdobyć miecze świetlne, możemy nie widzieć Grogu dzierżącego miecz świetlny, chyba że w jakiś sposób nauczy się, jak go wykonać, lub jeśli Luke nie zmieni zdania na temat miecza świetlnego Yody.

Czy Grogu będzie kiedyś tak silny jak Yoda?

Wszyscy wiemy, że Yoda jest na szczycie pod względem najpotężniejszego Jedi wszechczasów, ponieważ niewielu użytkowników Mocy może przeciwstawić się temu, do czego jest zdolny. Z drugiej strony Grogu pokazał potencjał, by stać się wielkim.

ZWIĄZANE Z:

Luke czy Yoda: Kto był lepszym nauczycielem?

Z drugiej strony brak odpowiedniego treningu jest tym, co ostatecznie przeszkodzi Grogu. Żaden potencjał nigdy nie zastąpi ciężkiej pracy i treningu, i właśnie to wiedział Obi-Wan Kenobi, kiedy zdecydował się trenować Luke’a i kiedy powiedział Luke’owi, żeby szukał Yody.

O ile Grogu nie znajdzie odpowiedniego mistrza (co jest mało prawdopodobne, ponieważ nie zostało zbyt wielu użytkowników Mocy), szanse, że stanie się w połowie tak silny jak Yoda, są dość niewielkie.

  • Jak silny jest Baby Yoda (Grogu) i jak porównuje się z Yodą

    Ysmael Delicana Ysmael Delicana

    Ysmael jest samozwańczym maniakiem, który uwielbia wszystko, co ma związek z fantasy, science fiction, grami wideo i anime. Spędza wolny czas na oglądaniu filmów, programów telewizyjnych i grach.

Czy ten post był pomocny?