Skip to content

Jak Grogu okiełznał urazę w finale Księgi Boby Fetta?

5 de październik de 2022
Screen Shot 2022 02 10 at 4

Finał „Księgi Boby Fetta” dał nam spotkanie Din Djarin i Grogu, na które wszyscy czekaliśmy. Tym razem jednak Grogu nie był już tak bezradny jak kiedyś, ponieważ stale pamiętał swój trening i uczył się więcej umiejętności Mocy. Miał sporo chwil w tym odcinku, ale najlepszym wydarzeniem było oswojenie szalejącego Rancora Boby Fetta. Jak więc Grogu oswoił Urazę w finale Księgi Boby Fetta?

Grogu użył Mocy, by oswoić Rancora w finale Księgi Boby Fetta. Ta umiejętność Mocy jest często nazywana pokrewieństwem zwierząt lub kontrolą bestii, co pozwala użytkownikowi połączyć się z bestią za pomocą Mocy. Pokrewieństwo zwierząt nie jest niczym nowym, ponieważ robili to w przeszłości inni Jedi.

Jeśli zapomniałeś, wiedza o Gwiezdnych Wojnach opisuje Moc jako niewidzialną energię przewodnią, która przepływa przez wszystkie żywe stworzenia w galaktyce. Oznacza to, że jest obecny w istotach wrażliwych na Moc, zwykłych ludziach, roślinach, a nawet zwierzętach. Grogu po prostu użył swoich umiejętności, aby połączyć się z Rancorem poprzez Moc, aby mógł oswoić bestię, nawet nie raniąc jej.

Jak Grogu okiełznał urazę?

Odcinek 6 Księgi Boby Fetta pokazał nam, że Grogu miał wybór między zostaniem Jedi a powrotem z Dinem Djarinem, aby zasadniczo zostać Mandalorianinem. Teraz, gdy niektórzy zastanawiali się, kiedy podejmie decyzję, wybór został ujawniony w finale Księgi Boby Fetta, gdy Grogu był widziany w kokpicie X-Winga Luke’a Skywalkera, którym R2-d2 pilotował na Tatooine.

Podczas gdy musieliśmy chwilę poczekać na ponowne połączenie Grogu i Din Djarin, ponieważ Mandalorianina nie było w tym czasie w garażu Peli Motto, w końcu zobaczyliśmy ich ponowne połączenie w najgorszych możliwych warunkach. Motto podszedł do Mos Espa, by dostarczyć Grogu Mandalorianinowi, ale spotkał Din Djarina w trakcie ucieczki przed droidem Scorpenek.

Duet rzeczywiście się zjednoczył i dał nam wzruszający moment, ale skupiliśmy się na wojnie między gotra Boby Fetta a siłami Pyke Syndicate na Tatooine. Mówiąc o Bobie Fette, wyrównał szanse w walce z droidami Scorpenek, kiedy przywiózł swojego Rancora, by zniszczyć maszyny.

ZWIĄZANE Z:

Jak nazywa się bestia, na której jeździ Boba Fett (i dlaczego boi się ognia)

Ale Rancor wpadł w amok i szalał po całym mieście, kiedy Boba Fetta został z niego zrzucony dzięki uprzejmości miotacza ognia Cada Bane’a. Tak więc, podczas gdy siły Fetta rzeczywiście wygrały bitwę z Pyke’ami, Djarin musiał uporać się z Rancorami. Próbował wszystkiego, co w jego mocy, by utrzymać Rancora pod kontrolą i prawie został zjedzony, gdyby nie jego zbroja Beskar. Ale ostatecznie nie mógł trzymać bestii w tajemnicy.

Kiedy Djarin był już pobity i pobity przez Rancora, wtedy Grogu podszedł do talerza, aby pomóc swojemu przyjacielowi. Wcześniej w tym odcinku był w stanie użyć Mocy do uszkodzenia droida Scorpenek, który miał zabić Mandalorianina. Ale Rancor był inny, ponieważ Grogu umieścił się pomiędzy Djarinem a bestią, jednocześnie wyciągając rękę do przodu, co wydawało się próbą oswojenia bestii bez przemocy.

Co zaskakujące, Rancor zatrzymał się na swoich torach, uspokoił się i zasnął dzięki wysiłkom Dziecka. Wyglądało na to, że cokolwiek Grogu robił, działało, kiedy podszedł do bestii, by ją poklepać. Co więc zrobił Grogu, by kontrolować Rancora?

Grogu zasadniczo używał Mocy do kontrolowania Rancora. Moc nie zawsze polega na wprawianiu rzeczy w ruch lub popychaniu ich umysłem, ponieważ istnieje wiele różnych rzeczy, które użytkownik Mocy może zrobić za pomocą Mocy. To, co Grogu zrobił Rancorowi, było w zasadzie jedną z wielu umiejętności, które Jedi może zrobić za pomocą Mocy.

Podstawowa koncepcja tego, co Grogu zrobił Rancorowi, sięga sedna tego, czym jest Moc. Raz po raz mówi się nam, że Moc jest mistyczną energią, która przepływa przez wszystkie żywe istoty w całej galaktyce. Oznacza to, że Moc jest obecna nie tylko w istotach wrażliwych na Moc, ale także u zwykłych ludzi, roślin i zwierząt. Moc przepływa przez wszystko, wiążąc i łącząc wszystkie żywe istoty w galaktyce.

Zasadniczo Grogu użył Mocy, aby móc wykorzystać połączenie, które już miał z Rancorem. Istniał już między nimi związek, ponieważ, jak wspomniano, Moc wiąże każdą żywą istotę w galaktyce. Tym, co zrobił mały facet, było to, że po prostu użył swoich zdolności, aby wykorzystać to połączenie, aby móc uspokoić Rancora, nawet nie mówiąc ani słowa lub uciekając się do przemocy.

Jaka jest siła, której Grogu użył, by okiełznać urazę?

Jak wspomniano, Grogu użył Mocy, aby oswoić Rancora i uspokoić go przed uśpieniem po tym, jak wpadł w amok w Mos Espa. Jaką więc moc Mocy wykorzystał Grogu, by oswoić Rancora?

Umiejętność, której używał Grogu, nazywa się pokrewieństwem zwierząt lub kontrolą bestii. Jak widzieliśmy przez całą epokę The Mandalorian, Lucasfilm ma tendencję do pozostawania wiernym ciągłości Gwiezdnych Wojen, wprowadzając stare postacie, aby uczynić je kanonami, oraz wykorzystując przeszłe koncepcje i umiejętności, które widzieliśmy w poprzednich filmach i programach Gwiezdnych Wojen. Oznacza to, że zdolność pokrewieństwa zwierząt, której używał Grogu, nie jest czymś nowym w ciągłości Gwiezdnych Wojen.

Pokrewieństwo zwierząt lub łączenie się ze zwierzętami jest jedną z podstawowych rzeczy, których uczą padawani Jedi. Star Wars: Rebels pozwoliło nam zobaczyć, jak Kanan Jarrus uczy Ezrę Bridgera, jak nawiązać kontakt z niespokojnym kotem. Według Jarrusa sekret polega na tym, aby nie opierać się połączeniu między użytkownikiem Mocy a bestią, ponieważ zwierzęta mogą wyczuć, czy osoba opiera się połączeniu.

Oczywiście widzieliśmy tę moc wiele razy w ciągu całej ciągłości Gwiezdnych Wojen. W Gwiezdnych Wojnach Epizod II: Atak klonów Anakin Skywalker użył kontroli bestii, aby uspokoić smród, a nawet pojechać na niego do bitwy. Tymczasem w Gwiezdnych wojnach: Wojnach klonów Obi-Wan Kenobi użył tej samej umiejętności, by zwabić paczkę gutkurrów w pułapkę.

Jak Grogu okiełznał urazę w finale Księgi Boby Fetta?

To powiedziawszy, Grogu zasadniczo użył mocy, o których już wiedział, że ma, ponieważ, jak powiedział Luke w odcinku 6, uczył go tylko, jak zapamiętywać rzeczy, które już wiedział. A biorąc pod uwagę, że pokrewieństwo zwierząt jest czymś, czego padawani uczą się wcześnie, jak ustalono, gdy Kanan uczył Ezry tej umiejętności i kiedy padawan Anakin użył jej w Epizodzie II, Grogu musiał się już tego nauczyć, gdy trenował w Świątyni Jedi przez prawie trzy dekady. temu.

Czy Grogu otrzyma w przyszłości więcej mocy?

Oswajanie Rancora lub jakiejkolwiek innej bestii, jeśli o to chodzi, to pierwszy raz, kiedy Grogu zademonstrował swoją umiejętność pokrewieństwa ze zwierzętami. Jednak już w przeszłości pokazał swoje połączenie z Mocą, ponieważ był znany z używania swoich mocy, aby od czasu do czasu unosić rzeczy lub chwytać je z daleka. Czy zatem zobaczymy, że Grogu będzie w przyszłości rozwijał więcej mocy?

Jest prawdopodobne, że Grogu będzie prezentował ulepszone umiejętności Mocy w przyszłości, a nawet zaprezentuje nowsze moce w nadchodzącym sezonie The Mandalorian. Jednak jesteśmy skłonni powiedzieć, że nie rozwija tych mocy znikąd, ale po prostu je pamięta.

Wracając do tego, o czym wspomnieliśmy, Luke powiedział, że tylko uczył Grogu zapamiętywania. W końcu Grogu nauczył się używać Mocy i przeszedł podstawowe szkolenie, kiedy był w Świątyni Jedi przed wydarzeniami z Zakonu 66, 28 lat przed wydarzeniami z Mandalorianina.

ZWIĄZANE Z:

Kto uratował Grogu przed rozkazem 66? Wyjaśnienie retrospekcji

Oznacza to, że Grogu zna już kilka mocy Mocy, ale trauma, której doświadczył, i wiele lat, które spędził na ukrywaniu swoich mocy, sprawiły, że zapomniał o umiejętnościach, które już znał.

W związku z tym możliwe, że Grogu będzie stale pamiętał rzeczy, których uczono go w Świątyni Jedi. Ale w przypadku braku odpowiedniego szkolenia Jedi od uznanego mistrza, może nie wyrosnąć na superpotężny w przyszłości.

  • Jak Grogu okiełznał urazę w finale Księgi Boby Fetta?

    Ysmael Delicana Ysmael Delicana

    Ysmael jest samozwańczym maniakiem, który uwielbia wszystko, co ma związek z fantasy, science fiction, grami wideo i anime. Spędza wolny czas na oglądaniu filmów, programów telewizyjnych i grach.

Czy ten post był pomocny?