Skip to content

Grogu zostanie Jedi czy Mandalorianinem?

12 de październik de 2022
luke skywalker mandalorian grogu

W odcinku 5 Księgi Boby Fetta drażniono nas na temat możliwego konfliktu między dwiema stronami Grogu. Odcinek 6 urzeczywistnił to, gdy Luke Skywalker kazał Grogu wybrać między starym mieczem świetlnym Yody a Mandaloriańską zbroją, którą Din Djarin kazał zrobić dla Płatnerza. Luke był jasny, że musi wybrać tylko jedno lub drugie. Czy Grogu zostanie Jedi czy Mandalorianinem?

Wygląda na to, że Grogu najprawdopodobniej zostanie Mandalorianinem. Luke powiedział Grogu, że nie widziałby Din Djarina przez lata, gdyby zdecydował się zostać Jedi, a brak Grogu w trzecim sezonie The Mandalorian prawdopodobnie nie jest kierunkiem, w którym showrunnerzy pójdą na przyszłość.

Ważne jest, aby pamiętać, że wydarzenia z ery Mandalorianina mogą mieć wpływ na odbudowę Zakonu Jedi przez Luke’a Skywalkera, która zakończyła się niepowodzeniem z powodu Kylo Ren. Tak więc w pewnym sensie ostateczny wybór Grogu będzie miał wpływ na posuwającą się naprzód historię Luke’a. A fakt, że nigdy nie słyszeliśmy o Grogu w trzeciej trylogii, oznacza, że ​​mógł wybrać inną drogę.

Czy Grogu zostanie Jedi czy Sithem?

Od czasu wprowadzenia Grogu jako Dziecka lub Baby Yody w pierwszym odcinku Mandalorianina, stawało się jasne, że jego ścieżka życia miała zostać przywrócona jego ludowi, co jest misją każdego Mandalorianina, który znalazł podrzutka. Płatnerz powiedział Din Djarinowi, że Grogu jest Jedi i miał zostać sprowadzony z powrotem do Jedi.

Od tego czasu misją Din Djarina przez dwa sezony było poszukiwanie Jedi, aby mógł zwrócić Grogu swoim ludziom. Osiągnął tę misję w ostatnim odcinku sezonu 2 The Mandalorian, gdy Luke Skywalker przejął opiekę nad Grogu i powiedział Dinowi Djarinowi, że zostanie wyszkolony na Jedi.

Ale Księga Boby Fetta mogła zasugerować kilka zmian w planie Grogu, który został Jedi, kiedy Din Djarin dał mu mandaloriańską zbroję, a Luke Skywalker kazał mu wybrać między zbroją a mieczem świetlnym, który kiedyś należał do Mistrza Yody.

Z drugiej strony wiemy również, że bycie Jedi nie jest jedyną ścieżką, którą może obrać ktoś, kto jest silny w Mocy. Wiemy na pewno, że każdy, kto jest silny w Mocy, ale wybiera przywiązania i emocje zamiast życia w oderwaniu, może spaść na ciemną stronę i zostać Sithem. Czy Grogu zostanie Jedi czy Sithem?

Jeśli Grogu rzeczywiście wybierze miecz świetlny (w co wątpimy, jak wyjaśnimy później), silne przywiązanie, jakie ma do Din Djarina, może okazać się jego upadkiem, a to może doprowadzić go do ciemnej strony Mocy.

Ale musisz też zrozumieć, że w tamtym momencie Sithów nie było, ponieważ przypuszczano, że zakon wyginął z powodu śmierci Dartha Vadera i pozornej „śmierci” Dartha Sidiousa lub Imperatora. Może być tylko dwóch Sithów na raz, a bez Lorda Sithów, który zwabił Grogu na ciemną stronę, nie może on być Sithem.

ZWIĄZANE Z:

20 Najpotężniejszych Sithów wszechczasów (Ranking)

Z drugiej strony, nadal możesz spaść na ciemną stronę, niekoniecznie będąc Sithem, o ile porzucisz ścieżki jasnej strony Mocy i wybierzesz życie pełne przywiązań i emocji. Tak więc, jeśli Grogu rzeczywiście będzie trzymał się swoich przywiązań w życiu, gdy zdecyduje się zostać Jedi, istnieje duża szansa, że ​​w końcu spadnie na ciemną stronę, podobnie jak Anakin z powodu przywiązania do matki i Padme.

Czy Grogu zostanie Mandalorianinem?

Jak wspomniano, Luke Skywalker dał Grogu wybór między Mandaloriańską zbroją, którą dał mu Din Djarin, a mieczem świetlnym, który kiedyś należał do Mistrza Yody. Mógł wybrać tylko jeden zamiast drugiego, a to oznacza, że ​​wybierze swoją życiową ścieżkę, kiedy podejmie decyzję o wyborze między dwoma darami. Więc jeśli Grogu wybierze zbroję, czy oznacza to, że zostanie Mandalorianinem?

Technicznie rzecz biorąc, Grogu jest już Mandalorianinem, ponieważ jest Mandalorianinem, zgodnie z wierzeniami Mandalorian. To samo dotyczy Boby Fetta, który jest Mandalorianinem, ponieważ jego ojciec również był Mandalorianinem. Tak więc, jeśli mówimy o kwestiach technicznych, Grogu jest już Mandalorianinem, niezależnie od swojego wyboru.

Ale gdybyśmy mieli ściśle mówić o tym, że wybrał bycie takim Mandalorianinem, jakim jest Din Djarin, skłaniamy się ku możliwości, że wybierze mandaloriańską zbroję i będzie kontynuował podróżowanie z Mandalorianinem po dokonaniu wyboru.

Powód, dla którego wierzymy, że Grogu zostanie Mandalorianinem, jest związany z odbudową Zakonu Jedi przez Luke’a. W trzeciej trylogii dowiedzieliśmy się, że Skywalker próbował odbudować Zakon Jedi z kilkoma uczniami, ale zakończył się niepowodzeniem, gdy stracił Kylo Rena na ciemną stronę i zabił wszystkich swoich uczniów.

Grogu zostanie Jedi czy Mandalorianinem?

Biorąc pod uwagę fakt, że nigdy nie usłyszeliśmy, że Ren zabił Grogu i że nigdy nie słyszeliśmy nic o Grogu na osi czasu zbliżonej do ery upadku Kylo Rena na ciemną stronę i powstania Najwyższego Porządku, skłaniamy się ku mały facet, który wybrał życie z Dinem Djarinem jako Mandalorianinem.

ZWIĄZANE Z:

Kto uratował Grogu przed rozkazem 66? Wyjaśnienie retrospekcji

Oczywiście, gdybyśmy spojrzeli na to z perspektywy marketingowej, Grogu jest dojną krową Disneya i Lucasfilmu. Jest jedną z najpopularniejszych postaci epoki Mandalorianina. A porzucenie go, aby mógł trenować, aby zostać Jedi, potencjalnie sprawi, że Disney straci dużo pieniędzy na sprzedaży towarów, które mogliby osiągnąć dzięki Grogu i jego Mandaloriańskiemu sprzętowi.

Grogu zostanie Jedi czy Mandalorianinem?

Ale nawet gdybyśmy nie brali pod uwagę zysków, nadal skłaniamy się do tego, aby Grogu stał się Mandalorianinem z narracyjnego punktu widzenia, ponieważ pasuje do fabuły większej narracji galaktyki Gwiezdnych Wojen.

Grogu, który zdecydował się zostać Mandalorianinem, oznacza, że ​​nie ma przypisanej mu roli tylko dlatego, że urodził się silny w Mocy. Oznacza to również, że Gwiezdne Wojny przekazuje nam wiadomość, że załączniki w życiu nie są tak złe, jak postrzegają je Jedi.

Pamiętajcie, w trzeciej trylogii Luke Skywalker powiedział Reyowi, że popełnił wiele błędów, kiedy odbudował Zakon Jedi. Zbyt rygorystyczne przestrzeganie zasad Jedi dotyczących przywiązań w życiu może być jednym z błędów, na które wskazywał. A ten błąd mógł potencjalnie kosztować go Grogu.

Kiedy Grogu zostanie Mandalorianinem?

To właśnie w odcinku 6 Księgi Boby Fetta Luke Skywalker dał Grogu wybór, aby zostać Mandalorianinem lub Jedi. Jak wspomniano, skłaniamy się ku temu, aby stał się Mandalorianinem. Ale kiedy dokona takiego wyboru?

Ponieważ Księga Boby Fetta będzie miała tylko siedem odcinków, skłaniamy się ku możliwości dokonania wyboru przez Grogu podczas ostatniego odcinka. Możemy jednak spekulować, że jego wybór zostanie ujawniony w trzecim sezonie The Mandalorian, biorąc pod uwagę możliwość, że odcinek 7 Księgi Boby Fetta może przełączyć się z powrotem na Bobę Fetta i jego wojnę z Pykes jako główny wątek seria.

Powiedziawszy to, pokazanie Grogu w Księdze Boby Fetta i ujawnienie jego dylematu może być tym, co otwiera fabułę trzeciego sezonu The Mandalorian. Możemy w końcu zobaczyć, jak Grogu ostatecznie wybiera zbroję Mandalorian w sezonie 3, a to przygotuje nas na ponowne spotkanie Mandalorianina i Dziecka.

  • Grogu zostanie Jedi czy Mandalorianinem?

    Ysmael Delicana Ysmael Delicana

    Ysmael jest samozwańczym maniakiem, który uwielbia wszystko, co ma związek z fantasy, science fiction, grami wideo i anime. Spędza wolny czas na oglądaniu filmów, programów telewizyjnych i grach.

Czy ten post był pomocny?