Skip to content

Czy Kylo Ren zabił Grogu? (& Czemu)

12 de październik de 2022
groguren

Kontynuacja lub trzecia trylogia pokazuje najnowsze i najnowsze wydarzenia na osi czasu galaktyki Gwiezdnych Wojen, a to oznacza, że ​​miały one miejsce długo po wydarzeniach z The Mandalorian. W trzeciej trylogii wiemy, że tylko Luke, Leia i Rey byli jedynymi Jedi w galaktyce po tym, jak Kylo Ren zniszczył Nowy Zakon Jedi. To sprawia, że ​​zastanawiamy się nad losem Grogu. Czy to oznacza, że ​​Kylo Ren również zabija Grogu?

Istnieje możliwość, że Kylo Ren zabił Grogu. Ale jest też możliwość, że tego nie zrobił. Odcinek 6 Księgi Boby Fetta ujawnił, że Grogu miał wybór: zostać Jedi lub wrócić do Din Djarina. Jeśli w końcu zdecyduje się zostać Jedi, może również zostać zabity przez Rena.

Kiedy Grogu poszedł z Lukiem Skywalkerem podczas wydarzeń ostatniego odcinka sezonu 2 The Mandalorian, ludzie zaczęli spekulować, że ostatecznie zostanie zabity przez Kylo Rena kilka lat później. Ale z drugiej strony, ważne jest, aby pamiętać, że jeszcze nie dowiedzieliśmy się, że Grogu ma wybór między zostaniem Jedi a powrotem do Djarin. Jego wybór będzie tym, co ujawni jego ostateczny los.

Czy Kylo Ren zabił Grogu?

Niezależnie od tego, w jaki sposób kontynuacja lub trzecia trylogia została odebrana przez zagorzałych fanów Gwiezdnych Wojen, nie ma wątpliwości, że wydarzenia podczas i przed tymi filmami mają kluczowe znaczenie dla ogólnej narracji na osi czasu Gwiezdnych Wojen. To z powodu faktu, że ujawniono, że Zakon Jedi został ponownie zniszczony w tym czasie, ponieważ wszyscy prawie wymarli, gdy Ruch Oporu walczył z Pierwszym Porządkiem.

W odcinku VII: Przebudzenie Mocy ujawniono, że Kylo Ren, znany jako Ben Solo, zabił wszystkich Jedi i zniszczył Nowy Zakon Jedi. Następnie, w odcinku VIII: Ostatni Jedi, Luke Skywalker ujawnił niektóre szczegóły dotyczące zdrady Kylo Rena, kiedy był jeszcze tylko uczniem uczącym się pod nim w swoim Nowym Zakonie Jedi, ponieważ sam Luke faktycznie próbował go zabić przed nim z powodu przekonanie, że w końcu przejdzie na ciemną stronę.

Jakiś czas po tym, jak Luke próbował zabić Rena, zabił wszystkich pozostałych uczonych Jedi pod okiem Luke’a, jednocześnie paląc przy tym Nową Świątynię Jedi.

Oznacza to, że wszyscy Jedi zostali wtedy zabici, a Luke i Leia byli jedynymi pozostałymi Jedi w galaktyce, zanim Rey sama została Jedi. A co to ma wspólnego z Grogu i jego historią na osi czasu wydarzeń Mandalorianina i Księgi Boby Fetta?

Cóż, w finale drugiego sezonu The Mandalorian młody i podstarzały Mark Hamill grający Luke’a Skywalkera powrócił do galaktyki Gwiezdnych Wojen i uratował Din Djarina i Grogu przed pozostałościami Imperium. Luke przejął opiekę nad Grogu i powiedział Din Djarinowi, że zostanie wyszkolony na Jedi.

Biorąc pod uwagę, że Grogu został przekazany Luke’owi i że wszyscy wiemy, że wszyscy Jedi zginęli w czasach Kylo Ren, fani zaczęli myśleć, że Dziecko zostanie ostatecznie zabite po zdradzie Bena Solo. Czy to oznacza, że ​​Kylo Ren również zabił Grogu?

Warto zauważyć, że podróż Grogu jeszcze się nie skończyła, ponieważ w czasie wydarzeń z Księgi Boby Fetta ujawniono, że miał on do podjęcia ważny wybór w swoim życiu. Luke Skywalker, który wyczuł jego przywiązanie do Din Djarina, kazał mu wybierać między zbroją, którą zrobił dla niego Mandalorian, a mieczem świetlnym, który kiedyś posiadał Mistrz Yoda. Skywalker powiedział maluchowi, że może wybrać tylko jeden i że wybór jednego z nich określi, czego chce w życiu.

Księga Boby Fetta

Tak więc, biorąc pod uwagę fakt, że Grogu nie ma jeszcze wyboru między życiem Jedi a powrotem na stronę Din Djarina, nie wiemy, czy był z Nowym Zakonem Jedi kilka lat później podczas zdrady Kylo Rena. Oznacza to, że od tej chwili nie możemy powiedzieć na pewno, czy został wtedy zabity przez Kylo Rena. To dobra wiadomość dla fanów Grogu, ponieważ ostateczny los Baby Yody nie został jeszcze ujawniony.

Dlaczego Ben Solo prawdopodobnie zabił Grogu?

Biorąc pod uwagę fakt, że Grogu jeszcze nie dokonał wyboru, nadal możemy przyjąć założenie dotyczące jego ostatecznego losu. Chociaż skłaniamy się ku możliwości porzucenia przez niego życia Jedi, wciąż istnieje szansa, że ​​ostatecznie będzie trenował w ścieżce Mocy pod wodzą Luke’a i zostanie pierwszym uczniem Nowej Świątyni Jedi.

Tak więc, jeśli Grogu rzeczywiście zostanie uczniem Luke’a, wybierając miecz świetlny, Ben Solo prawdopodobnie go zabił, ponieważ był jednym z Jedi, którzy byli w świątyni, kiedy dawny Kylo Ren zniszczył ją i zaczął zabijać pozostałych Jedi.

ZWIĄZANE Z:

Kto uratował Grogu przed rozkazem 66? Wyjaśnienie retrospekcji

Jednak jest też spora szansa, że ​​nie zabił go w świątyni. Zwróć uwagę, że The Rise of Kylo Ren, który jest komiksem, który ujawnia, w jaki sposób Ben Solo stał się wspomnianym Kylo Renem, miał miejsce w 28 roku ABY, czyli 19 lat po wydarzeniach z The Mandalorian i The Book of Boba Fetta, które wydarzyło się 9 ABY.

Dwie dekady wystarczą, by wyszkolić Grogu na pełnoprawnego Jedi, pomimo faktu, że jego gatunek ma tendencję do wolniejszego dojrzewania w porównaniu z ludźmi i innymi humanoidalnymi gatunkami w galaktyce. Mimo to mógł już być Jedi gdzieś w galaktyce w czasie zdrady Rena. A Kylo Ren mógł go zabić, kiedy był już w Pierwszym Porządku.

Kiedy Kylo Ren zabił Grogu?

Jeśli to prawda, że ​​Kylo Ren zabił Grogu, mógł to zrobić tylko podczas wydarzeń z The Rise of Kylo Ren, która opowiada historię o tym, jak Ben Solo przeszedł na ciemną stronę, gdy Luke Skywalker próbował go zabić .

W wydarzeniach z The Rise of Kylo Ren, które wydarzyły się 28 ABY lub sześć lat przed Przebudzeniem Mocy, moce ciemnej strony Bena Solo przywołały piorun, który spalił Nową Świątynię Jedi, dzięki czemu wszyscy uczniowie uczyli się pod okiem Luke’a. Tymczasem trzech pozostałych Jedi, którzy przeżyli spalenie świątyni, zostało wymordowanych.

Czy Kylo Ren zabił Grogu?  (& Czemu)

W związku z tym możliwe, że Grogu był jednym z Jedi, którzy zostali uwięzieni w Świątyni Jedi, kiedy spłonęła z powodu gniewu Kylo Rena. Mógł zginąć w świątyni razem z większością innych członków Nowego Zakonu Jedi.

  • Czy Kylo Ren zabił Grogu?  (& Czemu)

    Ysmael Delicana Ysmael Delicana

    Ysmael jest samozwańczym maniakiem, który uwielbia wszystko, co ma związek z fantasy, science fiction, grami wideo i anime. Spędza wolny czas na oglądaniu filmów, programów telewizyjnych i grach.

Czy ten post był pomocny?